У грудні середня температура в Києві нижча на 2 градуси, ніж в листопаді. Але завдяки газовій «знижці» кияни отримали зменшення вартості опалення на 22-23%
Як зазначив сьогодні під час пресбрифінгу в Київській міській державній адміністрації директор структурного підрозділу «Енергозбут» комунального підприємства «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін, чим вища температура зовнішнього повітря, тим менша температура теплоносія і менші обсяги споживання теплової енергії будинками. Регулювання температури теплоносія здійснюється згідно із затвердженим температурним графіком, що погоджується муніципалітетом.
Формула розрахунку вартості опалення для будинків без лічильників включає температурний коефіцієнт, залежно від якого коригується нормативний тариф – 38,5 грн за 1 м2 опалювальної площі. Середньомісячна температура у грудні була нижчою, ніж в листопаді майже на 2оС. Так, за середньомісячної температури +4,6 оС у листопаді тариф становив 28,44 грн/м2 , а в грудні за середньомісячної температури +2,7 оС — 32,47 грн/м2. Після врахування фактичної ціни газу за ПКМУ №1082 грудневі нарахування зменшилися до 25,32 грн/м2.
«Вартість послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання безпосередньо залежить від середньомісячної температури зовнішнього повітря. Цьогорічна аномально тепла зима сприяє зменшенню споживання тепла будинками і сум у платіжках киян. А з моменту набрання чинності ПКМУ №1082, окрім врахування температурних показників, при обчисленні вартості спожитого тепла до уваги береться також фактична вартість газу. Вже в платіжках за грудень, які кияни отримують в січні, відображена вартість опалення та гарячої води з урахуванням не лише температурних показників, як раніше, але й газової «знижки», — зауважив Костянтин Лопатін.
Нагадаємо, відслідковувати кількість тепла, що споживають 9 тисяч столичних будинків, а також пересвідчитися у прозорості нарахувань допоможе веб-ресурс teplo.org.ua.